+420 603 142 319 

Už toho bylo tolik řečeno…

Kolik slov už bylo řečeno, kolik lidiček se nám snaží ukázat, že život je o něčem jiném, než honbou za byznysem a nenasytností.

Ale slova nestačí, jen proletí kolem a málo z nás je zachytí a pochopí.

Je čas začít vnímat.

Vnímat, že vše k našemu životu nám bylo dáno. Vnímat, že všechno jsme jeden celek a lidská bytost je toho všeho součástí a ne něčím nadřazeným a všemohoucím.

Odloučili jsme se od přírody, která nám toho tolik ukazuje a poskytuje. Zkušenosti našich předků, kteří žili v souladu s přírodou zahazujeme a vymýšlíme neustálé nové, které nás pomalu, ale jistě začínají ničit.

 

Kde je ta stopka pochopení? Tam, kde už nezůstane nic živého?

A proto jsme vděčni za to, co můžeme dělat. Někomu to možná přijde nesmyslné, ale nám to smysl dává. Je radost alespoň kousíčkem předávat a ukazovat to zapomenuté.

Naše práce nás stále učí vnímat víc a víc. Vnímat, jak dokonale je vše propojené a jak přírodní materiály pozitivně působí na naše zdraví. Jsou darem Země a nejsou vytvořeny z naší hlavy. Jsou naší součástí.

Tvoříme jak ze starého materiálu tak z nového. Převážně dominuje dřevo, které doplňujeme kovem, kamenem, sklem, keramikou. Sílu dřeva, která pak působí na náš organismus nechceme ničit chemií a proto používáme přírodní nátěry. Dřevo je tak fascinující, živé a v každé svojí přeměně nádherné. Dokáže nás ohromit jak ve své čerstvé mladé podobě svojí kresbou, barvou, vůní. Tak i ve svém stáří svými rýhami a ornamenty. Najít kus starého dřeva (který už někdo má za nepoužitelný) je pro nás jako najít poklad. Vůbec dřevo je poklad. Jeho příběh, kdy od semínka až po Váš stůl, dekoraci nebo cokoliv jiného co oživí a zahřeje prostor vašeho domova, je jako pohádka plná zázraků.

Chcete-li se o dřevě, o měsíčním dřevě a stromech dovědět více, pak doporučujeme nádhernou knížku od ERWINA THOMA, Tajná řeč stromů aneb jak ji definuje moderní věda.

Tato kniha je lehce a srozumitelně napsaná. Stojí za to. Dozvíte se, jak dřevo působí na naše zdraví a co vše dokážou stromy. Ve škole jsme se to rozhodně neučili. Vše máte i vědecky podložené.

Z knihy:

Všechny ony zázračné možnosti dostáváme od stromů darem: nepožadují za ně od nás nic. Dřevo samo, tento podivuhodný materiál, který jako dům, housle nebo taneční parket, nářadí či umělecký výtvor radostně a s plnou silou obohacuje naši existenci, je mnohem více než pouze geniální materiál, který v procesu své evoluce vytvořil nekonečné množství podob. Dřevo je velký posel stromů – poskytuje nám jejich energii a moudrost.

 

 staré a nové dřevo staré a nové dřevo 2