Dřevo, kámen, kov, sklo – tyto přírodní materiály jsou součástí našich životů už od pradávných časů. Jsou to živé a nespoutané materiály, které blahodárně působí na náš organismus.

A právě tyto materiály jsou součástí naší práce. Ve spolupráci s přírodou a tajemstvím starých řemesel se snažíme poukázat nato co pomaličku začíná upadat v zapomnění.

Nejsme velkovýroba ani sériová výroba. Naše práce se spíše zakládá na jedinečnosti a originalitě každého výtvoru.

Dominantou je pro nás staré dřevo, které promlouvá svým příběhem, vznešeností a půvabem.

Výtvory nemají žádnou specifikaci, ale vždy záleží na vkusu a vnímaní každého jedince. Proto mohou být součástí starých interiérů, ale zároveň i nových moderních interiérů, kam kouzlo čistého dřeva nebo i propojení dřeva s jiným materiálem dokáže vnést svoji duši, teplo a útulnost.

Zajímavým doplňkem a obohacením jsou též v restauracích, kavárnách či hotelových halách. Nejsou jen součástí zraku, ale i svým vyzařováním k nám promlouvá jejich příběh a blahodárný je i dotyk.

Snažíme se naší tvorbu nezatěžovat žádnou chemií, proto i likvidace není zatěžující pro naši Zemi a její obyvatele.

 

Upozornění: Materiály jsou stále živé a neustále pracují ať už viditelně nebo bez vašeho povšimnutí. Do lamp a dekorativního osvícení jejichž součástí je dřevo, vždy prosím používejte LED žárovky.

Kolik příběhů je kolem nás? A příběh o nás? Myslíme, že tento příběh máme všichni společný. Každý máme tu svojí cestičku po které si kráčíme. Někdy se slzami v očích, někdy s rozzářeným úsměvem, někdy na vrcholku a někdy úplně dole. Někdy si říkáme: "Proč právě já?"
A přes tu bolest kterou cítíme, možná začneme hledat. Nejdříve venku a pak zjistíme, že je to všechno jenom v nás a o nás. 

Oba dva milujeme toulání se přírodou, pozorovat všechno to krásné kolem nás. Dívat se na zázraky, které jsme zapomněli a které jsou tak neuvěřitelné. Baví nás tvořit a inspiraci hledáme ve všem. Ať jsou to stromy, zvířata, kameny, voda, železo, rostliny, látky, nádherná řemesla nebo staré stavby.

A není to jen inspirace, ale zároveň nás to učí poznávat sami sebe. Uvědomíte si, kolik strachů v sobě máme a držíme se zuby nehty břehu a bojíme se pustit do toho proudu života a nechat se prostě nést. Když se pustíme, zjistíme, že všechno je jinak a můžeme být sami sebou, můžeme říct co cítíme, můžeme si dovolit se vyjádřit, můžeme si dovolit dělat to co nás baví. A nás baví si hrát, vidět co vznikne pod našima rukama a není to jen o stromech. Mě baví vše, kde se tvoří a co vzniká pod mýma rukama a Petr si po 25 leté praxi v truhlařině plní svůj dlouholetý sen - a to je kovařina.

Jsme tady a teď, tak si to pojďme užít se vším všudy. Jak dlouhou cestu ještě musíme ujít, abychom pochopili, že já jsem Ty a Ty jsi já?

S láskou Vám přejeme, aby Vám naše a zároveň i Vaše vytvořené výrobky pomohli nacházet sebe samé. Třeba se někdy spolu sejdeme u ohně a budeme spolu sdílet.

Krásné plutí životem!