+420 603 142 319 

Země je jako kronika, ve které se píše jeden velký příběh, složený ze střípků každého z nás.

Monika Mikyšková a Petr Sedláček, kamarádi, kteří spojili svá přání, vize, fantazii a začali tvořit pod názvem Kované – Dřevo.

Co se ukrývá pod názvem Kované – Dřevo? Je zde dlouhá cesta, po které krůček po krůčku postupujeme dál. A čím víc se dostáváme hlouběji, tím více v nás roste pokora a úcta ke starým mistrům řemesla a ke kráse přírody. Tato práce obnáší krásu, trpělivost, ale i obrovskou dřinu. Ale když něco milujete, tak to prostě milujete se vším, co to obnáší. A protože jsme oba dva milovníci přírody, jsou pro nás dominantou přírodní materiály, ( především staré dřevo a kov ) . Materiály, které nám již po tisíciletí nabízí příroda, materiály, které promlouvají svojí krásou, nespoutaností, životem a ozdravnými účinky. A tak se z nás stali hledači přírodních pokladů. Pokladů, které si nesou svoji originalitu a příběh. Tvoříme díla jak užitkové, tak pro potěšení duše. V práci si dáváme prostor a projevuje se zde fantazie společná, ale i individuální. Často se nás ptáte, jak máme práci rozdělenou a kdo co z nás dělá? Práci rozdělenou nemáme, oba dva děláme vše. Každý z nás má určité zkušenosti, které i jeden druhému předáváme. A samozřejmě dlouholetá praxe v truhlařině, za kterou jsme velice vděčni, je základem.

Naším přáním, je lidem připomenout hodnotu a kouzlo přírodních materiálů a řemesel. Chceme, aby každý výtvor divákovi dával prostor k vlastnímu prožívání, vlastním snům a probuzení jeho emocí s úctou k životu a této Zemi.

Vždyť přeci žijeme na krásné planetě se jménem Země. A zaposlouchejte se do slova ZE-MĚ. Ten název je geniální.

Přejeme Vám krásné dny!!!

Monika a Petr